ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 25-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է «Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար "Իմ քայլ" խմբակցության կողմից ներկայացված Կարեն Առուստամյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ» հարցը: Արտակ Մանուկյանը ներկայացրել է թեկնածուի կենսագրական տվյալներն ու կարեւորել նրա մասնագիտական կարողությունները: «Թեկնածուն ունի բավարար տեսական գիտելիքներ»,- ասել է մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահն ու կարեւոր համարել դրանց կիրառումը համակարգի խնդիրների լուծման գործում»
Նշվել է նաեւ, որ Կարեն Առուստամյանը 2005թվականից աշխատում է Հաշվեքննիչ պալատում, տնտեսագիտության թեկնածու է: Նա իր խոսքում ընդգծել է Հաշվեքննիչ պալատի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման կարեւորությունը:
Պատգամավորների հարցերն առնչվել են ԱԺ-ի եւ ՀՊ-ի միջեւ գործակցությանը, հաշվեքննության որակի բարձրացմանը, կառույցի գործունեության թափանցիկությանն ու հաշվետվողակնությանը, կադրերի վերապատրաստմանն ու ներքին աուդիտի խնդիրներին:

25 декабря Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством А.Манукяна на внеочередном заседании обсудила вопрос о предложенной фракцией «Мой шаг» кандидатуре на вакантное место члена Аудиторской палаты и выдвижении Национальному Собранию кандидатуры К.Арустамяна. А.Манукян представил биографию, профессиональные качества кандидата на должность.  «Кандидат обладает достаточными теоретическими знаниями», - отметил заместитель председателя профильной комиссии, подчеркнув важность их применения в решении проблем системы.
Отмечено также, что К.Арустамян  с 2005 г. работает в Аудиторской палате, кандидат технических наук. В своем слове он подчеркнул важность развития институциональных возможностей палаты.
Вопросы депутатов касались взаимодействия НС и Аудиторской палаты, повышения качества аудита, прозрачности и подотчетности деятельности структуры, переподготовки кадров и проблем внутреннего аудита.