ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 25-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է «Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար "Իմ քայլ" խմբակցության կողմից ներկայացված Կարեն Առուստամյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ» հարցը: Արտակ Մանուկյանը ներկայացրել է թեկնածուի կենսագրական տվյալներն ու կարեւորել նրա մասնագիտական կարողությունները: «Թեկնածուն ունի բավարար տեսական գիտելիքներ»,- ասել է մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահն ու կարեւոր համարել դրանց կիրառումը համակարգի խնդիրների լուծման գործում»
Նշվել է նաեւ, որ Կարեն Առուստամյանը 2005թվականից աշխատում է Հաշվեքննիչ պալատում, տնտեսագիտության թեկնածու է: Նա իր խոսքում ընդգծել է Հաշվեքննիչ պալատի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման կարեւորությունը:
Պատգամավորների հարցերն առնչվել են ԱԺ-ի եւ ՀՊ-ի միջեւ գործակցությանը, հաշվեքննության որակի բարձրացմանը, կառույցի գործունեության թափանցիկությանն ու հաշվետվողակնությանը, կադրերի վերապատրաստմանն ու ներքին աուդիտի խնդիրներին:

At December 25 extraordinary sitting moderated by Artak Manukyan, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the item on Proposing the Candidacy of Karen Arustamyan presented by My Step Faction for the Vacant Post of the Member of the Audit Chamber and the Candidate in that post to the National Assembly. Artak Manukyan introduced the candidate’s biographical data and highlighted his professional capabilities.
It has been noted that Karen Arustamyan works in the Audit Chamber from 2005 and PhD on Economy. In his speech he underlined the importance of the development of the institutional capabilities of the Audit Chamber.
The MPs’ questions related to the cooperation between the National Assembly and the Audit Chamber, the rise of the audit quality, the transparency and the accountability of the structure’s activity, the training of the resources and the problems of the inner audit.